Kościany galeon
Logo Fabryka Słów
Simon R. Green

Pisarz science fiction i fantasy. Urodził się w 1955 w miejscowości Bradford on Avon, na południu Anglii. Wciąż mieszka w rodzinnej miejscowości.
Ukończył dwa kierunki studiów na Uniwersytecie Leicester - nowożytną filologię angielską oraz literaturę amerykańską. Karierę pisarza rozpoczął jeszcze jako student w 1973. Na rynku zadebiutował w 1976 opowiadaniem Manslayer, jednak dopiero powieść Awake, Awake, Ye Northern Winds z 1979 była jego pierwszą pracą wydaną w większym nakładzie i we współpracy z profesjonalnym wydawcą. Rok 1988 r. okazał się dla niego przełomowy i zapoczątkował trwające po dziś dzień pasmo sukcesów - sprzedano wtedy aż 7 powieści jego autorstwa.
Rok później Green otrzymał zlecenie napisania bestsellerowej jak się okazało powieści, opartej na scenariuszu filmu Robin Hood: Król Złodziei (z Kevinem Costnerem w roli tytułowej). Powieść sprzedała się w ilości 370000 egzemplarzy.
Od 1990r. napisał dziesiątki powieści i opowiadań, stając się jednym z najbardziej aktywnych pisarzy SF. Wielką popularność przyniosły mu serie Nightside, Deathstalker oraz opowieść dla nieco młodszych Czytelników, czyli seria Błękitny Księżyc.

Oficjalna strona autora: http://simonrgreen.co.uk/

 

Simon R. Green

Simon R.  Green